O FUNDACJI

Fundacja „Lubimy Działać” powstała 3 lutego 2017 roku. Jesteśmy organizacją non-profit, która w swojej działalności łączy wątki społeczne, prozdrowotne i proekologiczne. Dbamy o czyste powietrze w placówkach, w których przebywają dzieci i przyczyniamy się do poprawy nie tylko stanu zdrowia najmłodszych, ale i komfortu procesu edukacji czy zabawy. Edukując zaś, zwiększamy świadomość problemów, ale jednocześnie przekazujemy receptę jak zmieniać złej jakości powietrze na lepsze.

Jak lubimy działać?

O walce ze smogiem mówi się często. Fundacja „Lubimy Działać” idzie o krok dalej – nie tylko mówimy, ale przede wszystkim działamy na rzecz najmłodszych w miejscach, gdzie spędzają większość czasu – przedszkolach i żłobkach. To od nas zależy jakimi dorosłymi będą dzisiejsze dzieci.

Cele statutowe naszej organizacji realizujemy poprzez:

  • akcje społeczne
  • programy edukacyjne
  • konkursy
  • fundusze grantowe
  • warsztaty edukacyjne
  • happeningi dla dzieci

Ci, którzy naprawdę lubią działać

„Nigdy, nigdy, ale to nigdy się nie poddawaj”

– prezes i założyciel Fundacji

 

Optymista, życzliwie nastawiony do świata i ludzi, ekonomista ze specjalnością zarządzania. Pomysł na własną Fundację dojrzewał razem z nim, jest wynikiem empatii,  przeżycia na sobie skutków zanieczyszczonego powietrza. Nazwa Fundacji była oczywistą konsekwencją aktywnego stylu życia Założyciela. „Lubimy Działać” ma przede wszystkim skupiać wokół idei ludzi proaktywnych, odpowiedzialnych i działać tak, by każde dziecko było zdrowe i szczęśliwe.

„Nasza świadomość i wiedza są najlepszym narzędziem do walki z problemami zdrowotnymi”

– rzecznik prasowy Fundacji

 

Podobnie jak Założyciel lubi działać i pomagać, potrafi empatycznie słuchać. Promocja zdrowia dzieci i dbanie o zdrowie w kontekście populacyjnym, to wyzwania, które stały się istotną przyczyną, dla której w roku 2017 dołączyła do zespołu Fundacji. Według Darii sukces jest miarą naszych oczekiwań wobec celów, które sobie w życiu wyznaczamy. Drogą pełną wyzwań, niespodzianek i przeciwności, które zmuszają nas do pozytywnych zmian i rozwoju.

Nasza misja i najważniejsze wartości

Najważniejsze wartości, jakie wyznajemy: miłość, odpowiedzialność, uczciwość i pasja. Rozpowszechniamy sprawdzoną i użyteczną wiedzę w zakresie wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie dzieci w formie zajęć, warsztatów i konkursów, bo dzieci w procesie edukacji są dla nas najważniejsze. Działamy w modelu non- profit tworząc w placówkach środowisko przyjazne dzieciom. Pracujemy według modelu i zasad „organizacji turkusowej”, najważniejsze jest dla nas głębsze znaczenie jakie nadajemy pracy i odpowiedzialność.

Nasza wizja

W perspektywie nadchodzących lat chcemy zaangażować jak największą ilość osób i placówek edukacyjnych w nasze programy i misje społeczne. Zamierzamy stworzyć miejsca pokoleniowe, żłobki, przedszkola i szkoły, w którym wdrożymy nasze wartości i cele, dając jak najlepszy przykład innym jak dbać o zdrowy i bezpieczny rozwój dziecka. Promujemy stosowanie sprawdzonych rozwiązań, urządzeń, poprawiających jakość powietrza w placówkach oraz zachęcamy do wykorzystywania ekologicznych materiałów wysokiej jakości.

Pragniemy, aby każde dziecko było zdrowe i szczęśliwe!