Główne założenia

Jako organizacja ucząca się i rozwijająca, dbamy o jakość i transparentność naszych działań. Działamy non-profit

  • Poprawa jakości powietrza w większości przedszkoli, żłobków i domów dziecka w Polsce
  • Edukacja ekologiczna. Nadawanie placówkom edukacyjnym certyfikatów, nagród i dyplomów: ekologiczne, zdrowe, przyjazne alergikom
  • Stworzenie zdrowych i dotlenionych przedszkoli i domów dziecka opartych na naszych wartościach
  • Wspieranie społecznej odpowiedzialność biznesu. Zachęcanie firm do angażowania się w społeczne projekty i włączenia się w zmiany na lepsze

Myślimy o zdrowiu i ekologii

Wprowadzamy i wspieramy bezpieczne rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia dzieci w przedszkolach, domach dziecka i szpitalach dziecięcych. Szukamy miejsc, w których dzieci cierpią w wyniku skutków działania smogu, alergii i dużych zanieczyszczeń powietrza, aby pomóc w rozwiązaniu problemów.

Dotleń z Nami swoje przedszkole, dom dziecka, szpital dziecięcy. Dotleniony organizm dziecka łatwiej radzi sobie z infekcjami, dzięki temu dzieci mniej chorują. Dobre dotlenianie sprzyja kreatywnemu myśleniu.

myślimy o zdrowiu i ekologii
uczymy wartości

Uczymy ekologii oraz wartości

Działamy na rzecz zmian w edukacji. Chcemy, aby dzieci kształtowały w sobie pro-ekologiczne nawyki i postawy. W relacjach z dzieckiem stawiamy na wartości: miłość, przyjaźń, prawdę, uczciwość, zaufanie, empatię, odwagę, odpowiedzialność i szczerość. Chcemy uczyć działania na rzecz drugiego człowieka, bo sami opieramy na tym naszą aktywność. Prowadzimy dialog językiem ludzi, którzy troszczą się o siebie wzajemnie i pragną żyć w harmonii.

Nasza siła to zespół i wartości

Pracujemy według modelu i zasad „organizacji turkusowej”, najważniejsze jest dla nas głębsze znaczenie jakie nadajemy pracy. Współpracujące osoby są w organizacji, ponieważ dobrze się w niej czują. Każdy ma przestrzeń do rozwoju, a jednocześnie jest odpowiedzialny za efekty działania i realizację celów firmy. Problemy są rozwiązywane przez zespoły doradcze, a cała organizacja jest transparentna.

Nasza wizja

Celem fundacji jest rozwijanie i współtworzenie sieci zdrowych, ekologicznych przedszkoli i domów dziecka opartych na naszych wartościach. Chcemy zachęcić inne placówki, w tym przedszkola prywatne, do zastosowania sprawdzonych przez nas rozwiązań. Promujemy stosowanie bezpiecznych urządzeń i sprzętu, poprawiającego jakość powietrza w placówkach, zachęcamy do wykorzystywania ekologicznych materiałów wysokiej jakości.

Pragniemy, aby każde dziecko było zdrowe i szczęśliwe!