`` ... jak motyl skrzydła rozchyla czyli symbol Akcjii ``

„Oddech Motyla” powstał by stale, niestrudzenie przy pomocy dorosłych i dzieci, działać na rzecz transformacji powietrza. Złej jakości powietrze, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie przebywają dzieci, może być przyczyną wielu groźnych chorób.

Walczymy ze smogiem inaczej niż wszyscy! Zwracamy uwagę na jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń, edukujemy w tym zakresie i nagradzamy tych, którzy walczą z nami o zdrowe przyszłe pokolenia.

Dlaczego motyl?

To niewielkie z pozoru stworzenie jest symbolem przemiany, piękna, wolności i nieśmiertelności. To znak nowego początku, przebudzenia nowej świadomości, zwiastun niezwykłych i pozytywnych zmian. Kto nie słyszał o efekcie motyla? To dowód na to, że małymi czynami, takimi jak zmiana nawyków, można osiągnąć wielkie zmiany, których efektem będą zdrowe przyszłe pokolenia.

Działaj razem z nami. Z miłości do dzieci i czystego powietrza!

Program „Oddech Motyla” powstał, by przy pomocy nauczycieli, rodziców i samych dzieci działać na rzecz zmiany. Dbałość o czyste powietrze, uświadomienie sobie znaczenia problemu i jego wpływu na zdrowie dzieci dzisiaj, to początek dobrej, wspólnej przyszłości. Przyszłości, w której dzisiejsze maluchy będą zdrowymi, dorosłymi obywatelami Polski i mieszkańcami Ziemi.

Jak działamy w programie?

Organizujemy konkursy dla placówek, które zarejestrują się w programie oraz minikonkursy w social media Fundacji.

Upowszechniamy w placówkach edukacyjnych materiały dotyczące jakości powietrza w pomieszczeniach, jego wpływu na zdrowie dzieci i sposobów radzenia sobie z problemem.

Organizujemy warsztaty edukacyjne.

06 marca 2019 roku organizujemy akcję „Oddech Motyla” we współpracy ze wszystkimi placówkami, które zarejestrują się w naszym programie.

Od 06 marca 2019 roku akcja „Oddech Motyla” ma miejsce również w social mediach (facebook/instagram)

Od 03 kwietnia do końca maja 2019 roku odwiedzamy i uroczyście nagradzamy zwycięskie oraz wyróżnione za zaangażowanie w programie placówki.

Zakończenie I edycji programu to happeningi organizowane w partnerskich miastach w dniu chorych na alergie i astmę – 7 maja. W tym roku w Poznaniu oraz Wrocławiu.

Podsumowanie każdej edycji w czerwcu.

Masz pytania dotyczące rejestracji i udziału? Napisz na adres email: program@lubimydzialac.org

AKCJA ODDECH MOTYLA

Ważną częścią programu „Oddech Motyla” jest akcja o takiej samej nazwie. Tak jak cały program ma służyć uświadamianiu i edukowaniu. Pierwsza akcja odbywa się 26 lutego 2019 roku. To będzie dzień, w którym w sposób symboliczny zjednoczymy wszystkich, którzy, choćby małymi krokami, chcą dążyć do zmian „z miłości do czystego powietrza”.

Jak będziemy okazywać miłość?

Tego dnia najważniejszy będzie gest. Gest dłoni prezentujący trzepot skrzydeł motyla – mały krok, który przyniesie wielkie zmiany.

 

 

Gest mogą wykonać wszyscy. Im nas będzie więcej tym lepiej!

Uczestników akcji prosimy o dokumentację jego wykonania za pomocą filmu lub zdjęcia, a następnie udostępnienie gestu w swoich social mediach – Facebook, Instagram.

W zamieszczonym poście oznacz profil Fundacji oraz użyj #oddechmotyla. Pokaż swoje zainteresowanie problemem i wezwij innych do działania!

INSTRUKCJA – Jak wykonać poprawnie gest „Oddechu Motyla”

Jest to złożenie w odpowiedni sposób obu rąk, tak, aby odzwierciedlał nam ruch skrzydeł motyla a jednocześnie ruch płuc przy oddychaniu:

  • Przytul do siebie kciuki a złączone palce obu rąk odchyl nieco.
  • Możesz to zrobić stykając kciuki całą powierzchnią lub czubkami.
  • Ważny jest również ruch obu rąk do środka, zamykający, symbolizujący skurcz płuc w procesie oddychania.
  • Gest wykonujemy w rytmie na dwa: raz: składamy kciuki i odchylamy dłonie, dwa: wykonujemy ruch obu rąk do środka.

Popatrzmy jak pięknie układają się nasze dłonie, jak różnorodne motyle, wolne i piękne, które proszą o czyste powietrze!